Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۸
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
عنوان گروه :
سلامت و ورزش
چگونه پیاده روی حرفه ای داشته باشیبم
چگونه پیاده روی حرفه ای داشته باشیبم کار‌شناسان مختلف که در حوزه طب فیزیک و تربیت بدنی و توانبخشی و امثا‌ل آن کار می‌کنند، توصیه‌هایی جالب برای ورزش کردن و بالاخص، پیاده‌روی دارند. با عملیاتی کردن این توصیه‌ها کمترین آسیب به بدن و بیشترین منفعت به آن خواهد رسید.

 دکتر سیدمنظور رایگانی در کسوت رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران، نکات جالبی درباره ورزش پیاده‌روی مطرح کرده است. این نکات را مرور می‌کنیم.

* پیاده‌روی را به همه سنین، حتی میانسالان و سالخوردگان پیشنهاد می‌کنم؛ اثرات مثبتی دارد که به نفع همه این گروه‌های سنی است. از مهم‌ترین آثار پیاده‌روی، اثرات روحی و روانی آن است. راه رفتن و حرکت کردن به این شیوه، در فرد تأثیر خوبی دارد و باعث می‌شود حس خوبی به‌خودش پیدا کند. از دیگر آثار خوب پیاده‌روی این است که روی سیستم اسکلتی-عضلانی اثر می‌گذارد و عضلات و مفاصل و عروق و امثالهم را فعال نگه می‌دارد.

* پیاده‌روی باعث گردش و به جریان انداختن خون می‌شود. تنفس فرد را هم به‌طور مناسب، به جریان می‌اندازد و در نتیجه همه این‌ها، جلوگیری از تنگی عروق و فعالیت‌های سالم قلبی- عروقی خواهد بود.

* پیاده‌روی باید به قصد پیاده‌روی انجام شود، در این صورت است که آثار مثبتش را می‌گذارد. البته این منافاتی ندارد با اینکه فرد، قسمتی از مسیر روزانه‌اش را به این کار اختصاص دهد، ولی قصد اصلی، ورزش کردن باید باشد.

* پیاده‌روی را باید به‌طور منظم و در طول هفته بین 3تا 4روز انجام داد. در این صورت است که همه خواص آن، آشکار خواهد شد.

* در طول روزی که قصد دارید پیاده‌روی کنید، باید بین 30 تا 45دقیقه درگیر این ورزش باشید. البته هیچ اشکالی ندارد که فرد این زمان را تقسیم کرده و نصف را مثلاً صبح و نصف را بعد از ظهر انجام دهد.

* پیاده‌روی مناسب در طول روز باید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه باشد؛ البته اگر فرد زمان را تقسیم کند و نصف پیاده‌روی را صبح‌ هنگام و زمان باقیمانده را بعدازظهر پیاده‌روی کند منعی ندارد و خواص کلی پیاده‌روی را دریافت می‌کند.

* سرعت پیاده‌روی، خیلی مهم است. باید جوری پیاده‌روی کنید که ضربان قلب شما، ۲۰ تا ۲۵ بالا‌تر از حد نرمال باشد. در واقع، پیاده‌روی خوب، همان تندروی است.

* پیشنهاد برای زمان پیاده‌روی، عصر است چرا که وضعیت هورمونی بدن در این تایم، بهتر از صبح است.

* کسانی که بیماری‌هایی خاص مثل بیماری قلبی- عروقی، مفاصل، استخوان و... را دارند، باید قبل از پیاده‌روی با پزشکشان مشورت کنند.

* اگر هوا آلوده شد، وارونه شد، ناسالم شد، پیاده‌روی نکنید چون نتایج برعکسی برای سیستم قلبی- عروقی شما خواهد داشت. در این صورت، بروید زیر یک سقف و ورزش کنید؛ این سقف حتی می‌تواند خانه‌تان باشد.

* موقع پیاده‌روی، سطحی که روی آن پیاده می‌روید باید هموار باشد. بهترین وضعیت هم سطحی قابل انعطاف است. روی سطح آسفالتی هم درصورتی می‌توانید پیاده‌روی کنید که کفش مناسب داشته باشید.مقالات مرتبط:

تاثیر شگفت آور پیاده روی تند بر استخوان و مغز

۲۰نکته برای یک پیاده‌روی سالم

پیاده‌روی منظم برای این بیماری ها مفید است

رابطه پیاده روی و افسردگی

افزایش تمایل به پیاده‌روی

پیاده روی مفید است، دویدن نه

تاثیر مهم پیاده روی بر سیستم های اصلی بدن

یک ساعت پیاده روی یعنی افزایش 2ساعت امید به زندگی

سفارش به کسانی که پیاده‌روی را دوست دارند

پیاده‌روی منظم برای این بیماری ها مفید است

سلامت جسم و جان فقط با پیاده روی

نکات دانستنی لازم برای پیاده روی

معیارهای پیاده‌روی ایده‌آل

مناسب ترین ورزش برای تمام سنین پیاده روی است


گروه تولید محتوای میهن 24
عنوان گروه : سلامت و ورزش
نظر شما
نام* :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات* :
کد امنیتی : *
 

تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود