Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۸
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
عنوان گروه :
گردشگری
عکس خانه کودکی حضرت مسیح


 باستان شناسان در ناصره خانه ای را یافته اند که گمان می کنند خانه کودکی عیسی مسیح باشد.قدمت خانه به قرن یکم میلادی باز می گردد و احتمال می رود که حضرت مریم و مسیح در آن زندگی کرده باشند. این خانه که با دیوارهایی از نیمی سنگ و نیمی ساروج درست شده است، در درون یک تپه سنگی جای دارد.

اولین بار در سال 1880 بود که راهبه های صومعه ناصره این خانه را کشف کردند، اما در سال 2006 بود که باستان شناسی انگلیسی به نام کِن دارک بر روی آن بیشتر مطالعه کرد و قدمتش را به قرن اول میلادی تخمین زد.

این خانه که در صده های پس از مسیح، ساکنان دیگری نیز داشته است به باور همه آنها خانه ایست که وی در آن بزرگ شده است.طبق گفته پروفسور کن جنگجو های صلیبی و بیزانسی از این خانه به خوبی نگهداری کرده اند چراکه باور داشته اند که خانه عیسی مسیح است.اشیای باستانی ای که در این خانه پیدا شده است شامل دیگ های شکسته، دوک چرخ ریسی و ظرف های آهکی است که گواهی می دهد که خانواده ای اینجا زندگی می کرده است.

طبق گفته باستان شناسان از ظرف های آهکی می توان دریافت که خانواده ای یهودی ساکن خانه بوده اند زیرا بر طبق اعتقادات آنان آهک ناپاک نمی شود. این نشانه خود احتمال تعلق این خانه به حضرت مریم و عیسی را قوی تر می کند.باستان شناسان همچنین کشف کردند که خانه برای مدتی در قرن اول رها شده است و بعدها به عنوان محلی برای دفن اجساد استفاده شده است.

هنوز هم دو قبر خالی در کنار خانه قرار دارد. در دوره بیزانس، کلیسایی نیز در کنار این خانه و دو قبر ساخته شد که در قرن هشتم متروک گشت. اما جنگجویان صلیبی در قرن دوازدهم دوباره آن را تعمیر کرده و رونق بخشیدند ولی در قرن سیزدهم کلیسا به آتش کشیده شد.علاوه بر همه این ها، در یک متن که به سال 670 میلادی باز می گردد، زائری اسکاتلندی به نام abbot Adomnàn که از ناصره زیارت می کرده است از کلیسایی نوشته است که حضرت در کودکی آنجا پرورش یافته است.
مقالات مرتبط:


» گردشگری

گروه تولید محتوای میهن 24
----------------------------------
منبع: سایت جوان و تاریخ

عنوان گروه : گردشگری
نظر شما
نام* :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات* :
کد امنیتی : *
 

تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود