Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۸
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
عنوان گروه :
دانش و فن آوری
گپ؛ پیام‌رسان و شبکه‌ی اجتماعی با گسترش اینترنت بر روی تلفن‌های همراه، شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای پیام رسان به شدت در حال نفوذ در بین کاربران می‌باشند و هم اکنون بخش قابل توجه ای از کاربران استفاده از این رسانه‌های جدید را به روش‌های قدیمی ارسال پیام همانند SMS و MMS ترجیح می‌دهند.
در این راستا شرکت فناوری اطلاعات توسعه سامان با توجه به سابقه 10 ساله خود در حوزه Messaging از ابتدای سال 1393 تولید Messaging Platform نسل جدید خود را بر پایه پروتکل AMQP آغاز نمود. در هسته این پلتفرم یک SDP پیشرفته تعبیه شده است تا امکان ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر این Messaging Platform مهیا باشد. از نیمه دوم سال 1393 تولید پیام رسان گپ به عنوان کلاینت Messaging Platform آغاز شد. پیام رسان گپ به صورت Cross Platform برای سیستم عامل‌های Android و IOS و Windows و Mac و web به صورت native تولید شده است.
لازم به ذکر است که این پیام رسان به صورت 100% بومی و در شرکت فناوری اطلاعات توسعه سامان تولید شده است و از این جهت قابلیت توسعه و Customize تا هر سطحی در آن وجود دارد. نسخه یک نرم افزار که هم اکنون آماده عرضه به بازار است، دارای قابلیت‌های عمومی یک پیام رسان مدرن می‌باشد و در عین حال به دلیل فارسی بودن و شناخت دقیق جامعه کاربران ایرانی، دارای کاربری بسیار ساده و روان می‌باشد.

در نسخه دوم گپ که هم اکنون در فاز تست و دیباگ نهایی است، گپ از یک پیام رسان به یک Development platform تبدیل شده است و با ارائه یک SDK بسیار منعطف امکان تولید نرم افزارهای جانبی بر بستر گپ فراهم شده است. نسخه جدید گپ دارای یک مارکت داخلی برای فروش و ارائه نرم افزارهایی است که سایر توسعه دهندگان بر بستر گپ تولید خواهند کرد. البته چندین نرم افزار نیز به صورت Official توسط تیم توسعه سامان در این زمینه در حال تولید می‌باشد.
از قابلیت‌های مهم دیگر گپ API این زیرساخت می‌باشد. توسط این API سایر برنامه‌ها و یا پروژه‌های تحت وب می‌توانند پیام‌های خود را از طریق زیرساخت گپ به مخاطب مورد خودشان برسانند. به طور مثال از این قابلیت هم اکنون در بازی آنلاین عصر پادشاهان استفاده شده است. افرادی که عضو گپ باشند، می‌توانند پیام‌ها و هشدار داخل بازی را به صورت Realtime از طریق "پیام رسان گپ" بر روی تلفن همراه و یا رایانه شخصی‌شان دریافت نمایند.

سرویس‌های ویژه / قابلیت منحصر به فرد پیام رسان گپ!
سرویس‌های ویژه شامل خدمات ارزش افزوده‌ای می‌باشد که در قالب محتوای چندرسانه‌ای از قبیل متن، تصویر، کلیپ و فیلم به مخاطب عرضه می‌گردد. کاربر امکان عضویت و لغو عضویت در این سرویس‌ها را دارد. محتوای مد نظر دارای دسته‌بندی‌های متفاوتی همچون ورزشی، سرگرمی، بازی، فرهنگی و ... می‌باشد.
گزارش‌های تحویل پیام و خوانده شدن پیام
ایجاد چت گروهی
تعیین نام گروه و تصویر گروه
افزودن افراد گروه با جستجوهای سریع در مخاطبین گپ
افزودن فرد جدید به گروه بعد از تشکیل گروه
تغییر نام گروه و تصویر گروه
امکان بی صدا کردن یک گروه برای عدم دریافت اعلان پیام‌های یک گروه
امکان ترک یک گروه
امکان خالی کردن چت‌های یک گروه جهت پاک‌سازی تاریخچه و خالی کردن فضای اشغال شده
ورق زدن تصاویر و ویدیوهای ارسال شده در یک گروه و ذخیره، اشتراک گذاری و ارسال به دیگری تصاویر و ویدیوهای یک گروه
امکان کپی کردن هر تعداد پیام و ارسال پیام‌های گروه به دیگران
حذف هر تعداد پیام از گروه
افزودن هر تعداد پیام از گروه به پیام‌های دلخواه
اعلان‌های درون گروهی برای عملیات‌های انجام شده درون گروه از جمله اعلان ترک گروه، پیوستن به گروه، تغییر نام و تصویر گروه
جداسازی پیام‌های خوانده نشده از پیام‌های خوانده شده در یک گروه
عنوان گروه : دانش و فن آوری
نظر شما
نام* :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات* :
کد امنیتی : *
 

تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود

من این مطلب را
می پسندم