Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۷
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
عنوان گروه :
توصیه های پزشکی
قاروقور شکم ربطی به گرسنگی ندارد


به غیر از انسداد روده که در موارد خاص و نادری پیش می‌ آید، ممکن است افزایش حرکات روده و قاروقور کردن شکم به دلایل دیگری مانند تحریک بیش از حد روده با مواد غذایی محرک، استرس و اضطراب و رشد بیش از حد میکروب‌ ها در روده هم باشد.

گرگلینگ یا همان قاروقور کردن شکم، ناشی از حرکات روده است که گاهی این حرکات آن قدر شدید هستند که خودمان می ‌توانیم آن ها را حس کنیم یا حتی صدای شان را بشنویم. بعضی وقت‌ ها که حرکات روده بیش از اندازه شدید می ‌شوند، اطرافیان ما هم می ‌توانند صدای قاروقور شکم‌ مان را بشنوند....
برای این که بیشتر و بهتر با دلایل تولید صداهای جورواجور در شکم‌ مان آشنا شویم و راه‌ های بهبود و رهایی از آن ها را بیاموزیم مصاحبه ی زیر با دکتر شهرام آگاه، فوق تخصص گوارش و کبد و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطالعه نمایید.
 
آقای دکتر! دلیل اصلی قارو قور کردن شکم ‌مان چیست؟
روده ی همه افراد در حالت عادی، حرکاتی به نام پریستالتیسم دارد که این حرکات گاهی هنگام خالی بودن روده ‌ها رخ می ‌دهد و گاهی پس از صرف غذا و زمان سیری.
 
پس قاروقور شکم ربطی به سیری یا گرسنگی ندارد؟
خیر. همان ‌طور که گفتم پریستالتیسم ممکن است برای هر کسی و در هر شرایطی پیش بیاید. حالا اگر حرکات روده فردی، خیلی شدید باشد، خود او یا اطرافیانش می‌ توانند صدای شکمش را به صورت قاروقور بشنوند.
 
به نظر شما، مهم‌ ترین دلایل افزایش پریستالتیسم و در نتیجه افزایش صدای شکم چیست؟
مهم ‌ترین و خطرناک ‌ترین دلیل افزایش حرکات روده و قاروقور کردن شکم، انسداد روده است. البته ابتلا به این بیماری خیلی نادر و خاص است و نمی‌ توانیم هر صدایی را که از شکم می‌ شنویم به این مساله ربط دهیم. در این مورد باید بگویم وقتی مسیر حرکت روده بسته می ‌شود، روده‌ ها در برابر انسداد واکنش دفاعی به صورت حرکات شدید از خودشان نشان می‌ دهند. بنابراین، حرکات شدید روده، شنیدن پی ‌در پی صدای قاروقور شکم و تورم آن می‌ تواند از علایم انسداد روده باشد که در این موارد، بیماران باید هرچه سریع ‌تر به پزشک مراجعه کنند و مورد بررسی دقیق قرار بگیرند.
 
از بحث انسداد روده که بگذریم چه دلایل دیگری برای قاروقور کردن شکم وجود دارند؟
به غیر از انسداد روده که در موارد خاص و نادری پیش می‌ آید، ممکن است افزایش حرکات روده و قاروقورکردن شکم به دلایل دیگری مانند تحریک بیش از حد روده با مواد غذایی محرک، استرس و اضطراب و رشد بیش از حد میکروب‌ ها در روده هم باشد.
معمولا افرادی که مشکل سوءهاضمه دارند، پس از مصرف خوراکی ‌های حاوی فیبر مانند انواع میوه‌ ها و سبزیجات روده ‌شان تحریک می‌ شود و به قاروقور می ‌افتد

لطفا کمی بیشتر در مورد رشد بیش از حد میکروب ‌ها توضیح بدهید؟
در حالت عادی، روده ی باریک و بزرگ، حاوی میکروارگانیسم‌ هایی هستند که اگر بیش از حد رشد کنند و تکثیر شوند گازهایی تولید می ‌کنند که این گازها می ‌توانند باعث تحریک‌ روده و تولید صدای قاروقور شوند.
 
هضم نشدن درست مواد غذایی هم می ‌تواند باعث تولید صدا در شکم‌ مان شود؟
بله. بعضی از مواد غذایی مانند قندهای موجود در برخی حبوبات در بدن بیشتر افراد، خوب هضم نمی ‌شوند. بنابراین اگر افراد حساس، حبوبات بخورند قندهای موجود در این حبوبات در بدن آن ها قابلیت جذب ندارد و توسط میکروب‌ های دستگاه گوارش تخمیر می‌ شود و تولید گاز می ‌کند و به همین خاطر هنگام عمل پریستالتیسم، صدای قاروقور ایجاد می ‌شود. ضمن این که اگر فردی مشکل کمبود آنزیم لاکتاز روده‌ ای داشته باشد، ممکن است با خوردن برخی قندها مانند لاکتوز موجود در شیر، شکمش حسابی به قاروقور بیفتد.
 
آیا دلیل خاص دیگری برای تولید صدای قاروقور آزاردهنده در شکم مان وجود ندارد؟
چرا! ابتلا به نشانگان روده ی تحریک ‌پذیر هم یکی دیگر از عوامل قاروقور کردن شکم است. البته امکان دارد عامل محرک در بسیاری از افرادی که روده تحریک ‌پذیر دارند، کاملا مانند افراد عادی باشد. یعنی روده آن ها نه گاز بیش از حد تولید کند و نه حرکات پریستالتیسم بیش از اندازه‌ای داشته باشد اما این افراد در برابر تحریکات کمتر پاسخ بیشتری می ‌دهند. پس در صورتی که فردی به نشانگان روده تحریک ‌پذیر مبتلا باشد،‌ بیشتر از سایرین حرکات و صدای روده‌ اش را احساس می‌ کند.

خوراکی‌ های حاوی فیبر هم می‌ توانند باعث قاروقور کردن شکم شوند؟
معمولا افرادی که مشکل سوءهاضمه دارند، پس از مصرف خوراکی ‌های حاوی فیبر مانند انواع میوه‌ ها و سبزیجات روده ‌شان تحریک می‌ شود و به قاروقور می ‌افتد. ولی اگر فردی سوءهاضمه نداشته باشد، غذاهای فیبردار نمی‌ توانند باعث حرکات شدید روده او و صدا دادن شکمش بشوند.
 
آقای دکتر! آیا عادات غذایی خاصی هم هستند که مشکل قاروقور کردن شکم را دوچندان کنند؟
بله. همان ‌طور که گفتم، غذا خوردن با استرس می‌ تواند این مشکل را تشدید کند. بنابراین اگر شکم تان مدام صدا می ‌دهد، بهتر است که استرس ‌تان را با کمک روان‌ درمانی یا دارودرمانی رفع کنید. نکته ی بعدی این است که با هیجان هم غذا نخورید و موقع غذا خوردن حرف نزنید تا بلع هوای تان هنگام غذا خوردن کمتر بشود و به این ترتیب در طول روز از مشکل قاروقورکردن شکم تان شکایت نکنید.
 
شما چه پیشنهادی برای رفع قاروقور شکم دارید؟
علاوه بر توصیه‌ هایی که در پاسخ به سوالات قبل گفتم، بهتر است مصرف غذاهای محرک مانند حبوبات را کاهش دهید و اگر مشکل قاروقورکردن شکم تان به دلیل حساسیت به لاکتوز شیر است، لبنیات کم‌ لاکتوز بخورید یا برای مصرف لبنیات با یک متخصص گوارش مشورت کنید.

آقای دکتر! آیا خوراکی‌ های خاصی هستند که بتوانند در بهبود و کاهش قاروقور کردن شکم موثر باشند؟
راستش را بخواهید از زمان‌ های قدیم برخی گیاهان دارویی وجود داشتند که ممکن است مصرف آن ها، تحریک روده و تولید گاز را کم کنند و باعث کاهش صدای شکم شوند.
 
لطفا برخی از این خوراکی ‌ها را به ما معرفی کنید؟
خوراکی ‌هایی مانند نعناع ، گشنیز ، بادرنجبویه و زیره این خاصیت را دارند که شما می ‌توانید کنار غذا یا به عنوان یک طعم ‌دهنده از آن ها استفاده کنید.

مقالات مرتبط:


دلایل و درمان قار و قورهای خجالت آور

درمان و دلیل صدای قاروقور شکم

درمان صدای قاروقور شکم

عوامل ایجاد نفخ معده

علل نفخ شکم

دلایل نفخ شکم

غذاهای نفاخ و غیر نفاخ

عرقیات گیاهی و خواص آنها

نعناع

خواص زیره سیاه

علل سوزش سردل چیست؟ 
تازگی ها خیلی زودرنج و بدخلق شده‌ام 
آستانه تحمل خود را بالا ببریم 
تغذیه و ورزش، خوش اخلاقتان می کند 

چگونه انرژی منفی را از خود دور کنیم؟ 
ورزش، ضد استرسگروه تولید محتوای میهن 24
-----------------------------------------
منبع:سلامت
عنوان گروه : توصیه های پزشکی
نظرات کاربران
fبا سلام به دکتر عزیزم استفاده کردم.
نوشته ی منیراحسان
در تاریخ ۱۳۹۰/۲/۱۲

با اهداء سلام و تقدیم ادب.
احتراما" برای راهنمائی و توصیه های جناب دکتر کمال قدردانی را دارم.
نوشته ی خلیقا یوشئعیل
در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۱۷

با سلام من مدتهاست که از گاز معده رنج می برم وامسال به پزشک مراجعه کردم با قرص هم بهتر نشدم دیگر روم نمیشه باز به دکتر مراجعه کنم با استرس صدای قرقر شکمم انقدر زیاد میشه که خجالت می کشم کنار دوستانم بروم خواهشمندم دراین مورد راهنمائی کنید
در تاریخ ۱۳۹۰/۷/۱۱
پاسخ
برای این موارد باید حتما به پزشک مراجعه  نمایید.
نوشته ی ناظر ارشد در تاریخ ۱۳۹۰/۸/۲۱

سلام
من خیلی از این مشکل رنج میبرم بخصوص الان که دارم به کنکور نزدیک میشم و استرس و اضطرابم بالا میره و معدم گرچه پر ویا خالی باشه بازم صدا میده و با عث خجالتم میشه دیگه نمیتونم برم کتابخانه و یا جاهایی که سکوت زیاد هستش چون هنوز شروع نشده خودم خجالت میکشم و استرسم بالامیره و تمرکزم به هم میخوره و در نتیجه تشدید میشه لطفا کمکم کنید که باید چه غذاهایی بخورم تا مشکل ایجاد نشه بعدش قده ای در معدم هستش که خیلی ترش میشه فکر میکنم دلیلش هم همون باشه خیلی احساس ترش کردنو به من میده و با عث سروصدا میشه
نوشته ی علیرضا
در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۷
پاسخ
با سلام خدمت شما

بهترین کار الان برای شما مراجعه به یک متخصص می باشد. چرا که استرس نیز خود عاملی برای این موضوع می باشد و نیز با توجه به اینکه ترش کردن دارید حتماباید به پزشک مراجعه کنید.

به امید بهبودی شما و قبولی در دانشگاه
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۹

برای رفع صدای شکم خوردن نبات با چای بعداز وعده ناهار وشام به فاصله یک ساعت ونیم بعد به طورهمیشگی البته لازم نیست خیلی شیرین شود همین طور استفاده ماست با وعده های غذایی وسبزی مفید است همین طورقرص نورتریپلیتین که ارام بخش افسردگی است با دوز 10 درصد برای ارام کردن روده مفید است البته مصرف مداوم میوه وسبزیجات فراموش نشود
نوشته ی دکتر نازنین
در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۲

عرق پنیرک که در عطاری ها موجود است به صورت دستی یا حاضری برای درمان صدای شکم یا کولیت مفید میباشد 1استکان بعد ازهر وعده غذایی حتی میتوانید خودگیاه را بجوشانید عرق پنیرک برای شماکه نگران صدای شکم خودهستید با تشکر از زحمات شما
نوشته ی دکترنازنین
در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۹

مرسیییی دکی جون
نوشته ی شهرام
در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۲۵

سلام واقعاازتون تشکرمیکنم
نوشته ی اسما
در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۸

با عرض سلام.من دختری هیجده ساله هستم و مدت یکساله که از صدای روده هام رنج میبرم و بخاطر اونا نتونستم تو جمع حاضر بشم.امیدوارم راهکارهای ارائه شده کمکم کنه..
نوشته ی تلیناز
در تاریخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۴

سپاسگزارم از راهنمایی شما
نوشته ی محمد ساجد
در تاریخ ۱۳۹۲/۸/۱

shekamam kheyli seda mide che goshne che sir.dosam hamash modam darhale shenidane sedaye shekame manan.doktoram raftam.lotfan rahnamayi konid
نوشته ی amir hoseyn
در تاریخ ۱۳۹۲/۸/۱۶

بدر دمان نخورد
نوشته ی علی
در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۳

با سلام خدمت شما دوستان سوالات شما بستگی به این داره که صدا از کجا هست شاید از معده باشه شاید از روده.هنگامی که بعد از غذا خوردن صدا شدت پیدا کنه یعنی از روده هست ولی هنگامی که گرسنه هستید احساس قاروقور کنید از معده هست.این صداها هنگامی زیاد میشن که بهشون فکر کنید.
درمان:برای درمان صدای روده میتونید از قرص(بیوکربن(زغال فعال) و کلپرمین استفاده کنید هرکدومو هر 12ساعت یکی مصرف کنید بمدت 15 روز
اما برای معده میتونین بعد از غذا یک یا دو عدد قرص دایمتیکن استفاده کنین
امید وارم حالتون خوب بشه
نوشته ی پاسخ
در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۳

سلام میکنم خدمتتون...من مدت زیادیه حدودا3ساله این مشکل واسم پیش اومده کاملاروحیموازدست دادم خیلی ناراحت صدای شکمم هستم جاهای ساکت به حدی استرس میگیرم که دوست دارم بمیرم..دکترهم رفتم اماعوارض داروها دیگه بدترازصدای شکمه...خواهش میکنم کمکم کنین..حالم خیلی بده
نوشته ی نگین
در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۳
پاسخ
سلام خدمت شما کاربر گرامی . اصلا در این مورد نگران نباشید زیرا که قابل درمان است . شاید یک مورد پبش پا افتاده باعث این موضوع شده است . از طب سنتی استفاده کنید . اگر مشهد هستید آیت الله ضیایی شاید بتوانند در این مورد کمک شما بکنند. لطفا ایمیل خود را بگذارید تا بتوانبم بهتر در ارتباط باشیم

با تشکر
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۴

سلام من این مشکل را دارم من قبلا این مشکل را نداشتم من وقتی استرس دارم اینجور میشم لطفا دارو تجویز کنید و بگویید نیاز به نسخه دارد. با تشکر
نوشته ی محمد
در تاریخ ۱۳۹۳/۴/۱۸
پاسخ
 با سلام

با توجه به اینکه این موضوع با استرس تشدید می شود. بهتر است داروهایی شیمیایی کمتر مصرف کنید .
و بیشتر سعی کنید از داروهای سنتی برای آرامش استفاده کنید .

نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۴/۱۹

با سلام
من هم علایم مشابهی با سندروم روده تحریک پذیر دارم و متاسفانه هراز چند گاهی اذیتم میکنه و چند روز و چند هفته ای دست از سرم برنمیداره
فک میکنید با داروهای آرام بخش و ضد افسردگی بهتر میشم؟
ممنون میشم اگه از طریق ایمیل بیشتر به سوالام جواب بدید
نوشته ی محبوبه
در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۵

بچه ها هر صبح قبل از صبحانه نه عدد بادام خام بخورید.
نوشته ی لیلی
در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۲

با عرض سلام من یه چند هفته ای است که از صدای روده هام دارم زجر می کشم خیلی نگرانم می ترسم چیز مهمی باشه البته من 18 سالمه و هیچ حالت دیگه ای مثلا دل درد یا حالت تهوع یا .. ندارم و هیچ فرقی نمی کنه که غذا خورده باشم یا نه ، و حتی غذاهایی که می خورم فیبر ندارد ، البته من یه کم بیماری اضطرا ب نیز دارم ، لطفا راهنمایی ام کنید . با تشکر
نوشته ی نگین
در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۱۲
پاسخ
با سلام

چون چند هفته است که به امر مبتلا شده اید و هیچ گونه سابقه ای ندارید . بنابراین با کمی جستجو در غذاها که میل کرده اید و حالات روحی خود می توانید علت را کشف کنید .

البته خوردن داروهای گیاهی مثل عرق نعنا و کمی آرامش حتما می تواند به شما کمک کند

با آرزوی سلامتی
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۱۵

سلام.من 23 سالمه و حدود 9 سال میشه که از صدای معده رنج میبرم.پر یا خالی صدا میده.وقتی ناهار یا شام میخورم 2 ساعت بعد گرسنمه و معدم صدا میده.صداشم زیاده.دیگه خسته شدم.حتی حاضر شدم اندوسکپی کنم.فقط گفتن ورم معده و هلیکوباکتر دارم.ولی مشکلم حل نشده.چیکار باید بکنم؟
نوشته ی ایدا
در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۱۷
پاسخ
سلام

حتما یک مدتی رژیم غذایی خاصی را برای بهبود رعایت کنید . و سعی کنید از غذاهای نفاخ به شدت دوری کنید و از داروهای گیاهی استفاده کنید . در قسمت مقالات مرتبط می توانید رژیم غذای خودتون رو انتخاب کنید. باور داشته باشید که بهترین درمان را خودتون می توانید داشته باشید.

با آرزوی سلامتی برای شما
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۱۹

با سلام من دانشجو هستم و 2هفته است از این مشکل قاروقور کردن شکم رنج می برم و عرق نعنا و عسل هم مصرف کردم ولی فایده ای نداشت و به همین دلیل تو کلاس دچار استرس و این مشکل میشم لطفا کمکم کنید
نوشته ی عارف
در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۲۰
پاسخ
 با سلام . امکان دارد غذای نامناسبی خورده اید که باعث این امر شده است. اول از همه هیچ استرسی نسبت به این موضوع نداشته باشید زیرا این مشکل رفع خواهد شد. چهار زیره بخورید و سعی کنید زمان غذا خوردن را به تاخیر نیاندازید .

به امید بهبودی
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۲۰

با سلام و تشکر،من حدود پنج ساله این مشکل رو دارم،واقعا بریدم،دکتر رفتم فایده نداشته،داروهای گیاهی مصرف کردم فایده نداشته فقط وقتی دم کرده رازیانه با نبات مصرف میکنم موقتا برا چند ساعت صداهاشو کم میکنه.جایی میرم قبلش کلی دارو شیمیایی و گیاهی مصرف میکنم تا برا یکی دو ساعت صدا نده و از ترس صداها نمیتونم چیزی بخورم.تا حالا که مجرد بودم معمولا تو مهمونی ها شرکت نمیکردم ولی حالا که متاهل شدم وضع فرق میکنه،واقعا از این وضعیت خسته شدم
نوشته ی لیلا
در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۳

سلام من حدود ۵\۱ سال است که از این مشکل رنج می برم دوستانم مرا مسخره می کنند و تعدادی از آنها را از دست داده ام. دارم دیوانه می شوم۱۲ ساله هستم لطفا گاهی نیز دچار نفخ معده می شوم.لطفا اگر درمان دارویی و یا بدون نیاز به پزشک می شناسید به من معرفی کنید واقعا از این آبرو ریزی ها عاجزم :(
نوشته ی یاسمن
در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۷
پاسخ
 با سلام خدمت . در درجه اول سعی کنید اصلا به خودتون استرس راه ندهید . چون هر کسی ممکن دچار این مشکل شود . کسانی هم مسخره می کنند شاید خودشون یک روز دچار مشکلات بدتری شوند. اصلا نگران نباشید.

سعی کنید غذاهای نفاخ رو یک مدتی از رژیم غذای خودتون حدف کنید. از قسمت مقالات می توانید با این نوع غذاها آشنا شوید . بعد از وعده های غذایی خود کمی عرق نعنا یا چهار زیره بخورید.

سعی کنید استرس نداشته باشید . باور کنید خودتون بهتر از هر کسی می تونید به خودتون کمک کنید.

با آرزوی بهبودی
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۸

سلام من 3 سالی میشه به این مشکل مبتلام تازگی ها یه روش پیدا کردم که خیلی خوب میشم اونم موقعی که مرغ سرخ کرده میخورم.. میخوام بدونم شما نمیتونیین به من دلیلشو بگین که مرغ سرخ کرده چه مزیتی داره که من خوبم آیا مواد غذایی مشابه وجود نداره.. آخه من که نمیتونم هرروز مرغ بخورم در ضمن هر چی کمتر بهش فکر میکنم بهترم لطفا راهنماییم کنین ... من فکر میکنم مشکل اصلیم اینکه من تواناییی دستشویی ندارم یعنی شکمم خیلی سفته ... حتی اگه اسهال داشته باشم بازم باید زور کنمیعنی اگه بتونم دستشوییی کنم خوبم... ببخشید خیلی رک گفتم...حتما میگین چه بی ادب :(((
نوشته ی فاطمه
در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۸
پاسخ
 با سلام با توجه به اینکه مرغ سرخ کرده دارای حجم آب کمتری نسبت به دیگر نوع پخت مرغ ها می باشد . احتمالا نفخ کمتری دارد .

استرس کمتر و بی خیالی یک جورایی در کم کردن قار و قور شکم تاثیر دارد.

برای رفع یبوست حتما غذاهای با فیبر بیشتر و سالاد و آب مصرف کنید و اگر این موراد را نمی توانید مصرف کنید . آلو یا لواشک خانگی بخورید . سعی کنید حتما این مورد یبوست را رفع کنید.

با آرزوی سلامتی
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱۰

من هم مانند بقیه دوستان همینطور،از صدای روده و معده ام خیلی ناراحتم،دکتر رفتم،دارو های ضد افسردگی برایم تجویز کردند.و به من گفتند که در محیط هایی که ساکت اند تمرین کنم تا بتونم بشینم. وقتی هم که روی این موضوع تمرکز میکنم که ، نکند صدایی بدهد دچار استرس می شوم و محیط را ترک میکنم.تا حدی که یک ترم آموزشگاه را حذف شدم.خواهش میکنم راهکاری نشان دهید. بیش از حد استرس دارم..
نوشته ی samaneh
در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۲۲

سلام,راستش منم امسال کنکور دارم و نمی دونم آیا استرس باعث این میشه که شکمم صدا بده یانه,اما حداقل اینو خوب می دونم وقتی آزمونام رو می رم به جای اینکه برای آزمون استرس داشته باشم برای اینکه نکنه باز شکمم صدا بده استرس دارم.. تمرکزم رو از دست می دم و آخرش هم طاقت نمیارم و پا می شم می رم, فکر کنم روده هام این صداها رو تولید می کننداما فقط صدای قار وقور نیست گاهی مثل اینه که آب بخواد از یک مسیری عبور کنه لطفا این رو هم که استرس نداشته باشم نگین مطمئنا تا حالااین مرض رو تجربش نکردین و انشا الله هم تجربش نکنین ,این به استرس نیست من دیگه نمی دونم باید چیکار کنم,داره کم کم عاصیم می کنه,اگر اهل مشهدین دکتر طیرانی رو می شناسین؟به نظرتون پیش ایشون برم خوبه؟دارو گیاهی تجویز می کنن
نوشته ی بنده ی خدا
در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۳۰
پاسخ
با سلام خدمت شما

در درجه اول بگم که واقعا حق دارید که برای کنکور خود استرس داشته باشید. و اینکه شما هم قبول کنید که استرس باعث تشدید این امر می شود اما با یک رژیم غذایی مناسب و داروهای گرامی و کمی آرامش مطمئن باشید این موضوع حل خواهد شد. بله دکترطیرانی و حاج آقا ضیایی جز بهترین اطبای داروی گیاهی هستند. حتما پیش هر کدوم که صلاح می دونید بروید

با آرزوی سلامتی و قبولی شما در یک رشته خوب دانشگاه
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱

عااااااااااالی بود مثل همیشه
نوشته ی رز
در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۶

سلام...من24سالمه...2-3ماهه این مشکل رو دارم....وقتی گرسنمه صدا میده...واگه طوری غذا بخورم که سیر نشم بازم صدا میده...یعنی باید تا خرخره بخورم تا صداش قطع بشه...یه عرق گیاهی هست برای این مشکل؟من عرق بوماردان ورازیانه و همچنین سیاه دانه باعسل رو امتحان کردم خوب نشدم....:(((
نوشته ی ماندانا
در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۸
پاسخ
با سلام

فکر نمی کنم علت صدای شکم شما سیری و یا گرسنگی باشه. سعی کنید رژیم غذایی خود را رعایت کنید و از عرق گیاهی نعنا استفاده کنید.

انشالله که به زودی خوب می شوید.
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۸

سلام
من 2 سالی میشه که از صدای شکم اذیت میشم ولی برای این مورد به دکتر نرفتم و از حدود 2 ماه قبل نفخ معده زیاد و طولانی هم دارم هر وقت غذا میخورم نفخ می کنم و تا چند ساعت طول میکشه !!!
البته از نظرات دیگر دوستان هم استفاده کردم ولی مشکل بنده هر ماه شدید تر میشه
مخصوصا نفخ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که مشکلم چیه و چه راه درمانی داره .
نوشته ی بنیامین
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
پاسخ
 با سلام

بهترین درمان برای نفخ شکم استفاده از یک رژیم غذایی ضد نفخ می باشد . حتی مثلا ممکنه سیب زمینی باعث نفخ معده شه. و بعد اینکه ببینید بعد از خوردن کدام مواد غذایی احساس گاز معده دارید و یا اینکه حتی میوه و سبزیجات ممکن است باعث تشدید این امر شود . بهترین کسی که می تواند به شما کمک کند خوده شما هستید . نسبت به غذاهای خود دقیق تر شوید و بعد از خوردن غذا سعی کنید کمی عرق نعنا یا زنیان یا چهل گیاه بخورید .

با امید سلامتی
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۴

سلام ٢٠سال پیش براثربیماری ارثی کولون من را جدا کردند الان مدتی است که از صدای بیش ازحدشکم زجر میکشم دلیلش چیست من را راهنمایی کنیم ممنون
نوشته ی م
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۳

سلام
خواهش میکنم کمکم کنین من پنج ماه دیگه کنکور دارم و یکساله این مشکل را دارم انقدر از صداى دلم وحشت دارم که دیگه نمیتونم تو جمع باشم خواهش میکنم من چیکار کنم?پیش دکتر دریانى هم رفتم گفتن چیزى نیس راستز من به جز این یبوست هم دارم که تشدیدش میکنه
خواهش میکنم یه راهى بهم بگین دیگه بریدم روانپزشک هم رفتم و دارم دارو میخورم
نوشته ی e
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
پاسخ
با سلام . احتمالا موضوع کنکور کمی شما را بیشتر دچار استرس کرده است . اگر دکتر گفته است مشکلی ندارید اصلا نگران نباشید و سعی کنید یبوست خود را با خوردن مایعات مخصوصا آب رفع کنید تا کمی هم آرامش بیشتری داشته باشید. قار رو قور شکم را هم دارند یکی کمتر یکی بیشتر یکی همراه یبوست یکی همراه گاز معده .

سعی کنید در مدت زمان کنکور خود داروی شیمایی کمتر بخورید و بیشتر از داروهای گیاهی استفاده کنید .
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۷

با سلام و عرض احترام
خیلى ممنون که جوابمو دادین. حالا یعنى راهى نداره صداى دلم از بین بره آخه من دیگه حتى نمیتونم سر جلسه آزمون بشینم:( یه افت شدید پیدا کردم ون این روحیمو بهم ریخته
نوشته ی emami
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
پاسخ
با سلام و احترام

خواهش می کنم . حتما راهی وجود دارد . یکم داروهای گیاهی آرام بخش بخورید و کاملا از غذاهای نفاخ دوری کنید . غذاها را در وعده های زیاد ولی کم مصرف کنید . به این فکر کنید که امسال خیلی برای شما مهم است . شما حتما خوب می شوید اما امسال دیگر تکرار نمی شود . سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید . انشالله که امتحان خیلی خوبی خواهید داشت . صدای قار و قور شکم هم فقط خوده شما حس می کنید . آنقدر نیست که بقیه بفهمند .

با آرزوی موفقیت برای شما
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۸

یعنى بقیه نمیشنون?
خداروشکر خیلى خیلى هم ممنون ایشالله که خدا دلتونو شاد کنه
بازم ممنون
نوشته ی emami
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
پاسخ
شاید در حد یک صدای خیلی خیلی ضعیف. 

خواهش می کنم . انشالله که امسال که رشته تحصیلی خوب قبول شوید و این مورد قار قور شکم هم تموم بشه زودتر. انشالله

موفق باشید
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۸

باسلام ،من گاهی درد درشکم دارم ،موقع رفتن به دستشویی وغرغرشکم هم خیلی اذیت مکنه.باتشکر
نوشته ی وحید
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۹

مشکل من باد شکم است که نمیذاره نماز بخونم .مشکل اصلی اینجاست که نمیدانم چه مرگم است IBSاست یا انسدادروده یاکولیت روده یانفخ شکم یا ...لطفا کمکم کنید خداازتون راضی شهد
نوشته ی لهفان
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۳۰
پاسخ
با سلام

اگر باد شکم غیر ارادی هست. حتما به پزشک مراجعه کنید. و اگر همیشگی و قابل کنترل سعی کنید رژیم غذایی خودتون رو تغییر دهید تا علت باد شکم را پیدا کنید.

نگران نباشید مشکل خاصی ندارید.
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۴

مرسی از راهنماییتون
نوشته ی nilo-keyan30
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۹

سلام من چن سالهک از نفخ شکم وقاروقورش رنج می برم نمیدونم چیکار کنم راهنمایی کنید .اجرکم عندالله.
نوشته ی ماریه
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
پاسخ
 با سلام

در ابتدا شما باید بررسی کنید چه مواقعی بیشتر دچار نفخ شکم یا قار و قور می شوید. شما بهترین فردی هستید که می توانید در ابتدا به خودتان کمک کنید. سپس به بر طرف کردن ان بپردازیم
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۳

سلام. من ۳۰ سالمه و از ۱۷ سالگی این مشکل دارم. نظرات خوندم و انگار خاطرات تلخ خودمو میخوندم. واقعا روزهای بدی بود ترس از صدای شکم سر جلسه آزمون،توکلاس،مهمونی ها و هر جای ساکت دیگه ای.ده ها دکتر رفتم و انواع داروهای گیاهی و شیمیایی رو هم امتحان کردم، روانپزشک رفتم و رو ذهنم کار کردم ،گاهی حتی ب خودکشی فکر کردم. اما الان میدونم ک باید ب جای همه اینکارها با مشکلم کنار میومدم. اولا ک صدای شکمتون تو جاهایی ک انتظار شنیدنشو دارید معمولا شنیده نمیشه و فقط تصور خودتونه، ثانیا اگه شنیده شد ندیده بگیرین یا با خنده بگذرونین. من بهترین سال های عمرم رو درگیر استرس صدای شکم بودم و الان چقد متاسفم برای خودم. ب خودتون بیشتر از دیگران اهمیت بدین و با خودتون بگید مگه فلانی کیه ک صدای شکم منو شنید باعث آبروریزی باشه؟ خلاصه بگم طبیعیش کنید! در ضمن این مشکل بیشتر واسه خانماست، آقایون کارهای زشتی کنار هم انجام میدن و غصه هم نمیخورن. مشکل جامعه ماست ک سطح انتظار از خانم ها رو افزایش داده وگرنه ما هم آدمیم و جسممون مشکلاتی داره. لطفا کمی بی تفاوت تر باشید و از زندگی لذت ببرید :)
نوشته ی سارا
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۴

میشه بگید غیر از گیاهان دارویی دیگه چی هست؟
نوشته ی ftm
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
پاسخ
 تجویز داروی شیمیایی که باید حتما زیر نظر پزشک باشه و عواملی از قبیل کاهش استرس و رژیم غذایی مناسب می تونه در این مورد کمک کند
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۶

منم مشکلم مثل بقیه هست و مدام باید کلاسو ترک کنم .چه کنم میترسم از بس بهش فکر میکنم اخر دیوانه شوم
نوشته ی f.A
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۴
پاسخ
با سلام . نگران نباشید

با کمی درمان حتما خوب می شوید . خوده همین استرس بدترش می کند.


نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۵

سلام.من دیگه از این مشکلم خسته شدم...قبلا اگه استرس داشتم اینطوری نمیشدم...با این حال که شرایط استرس زا بیشتر بود...اما الان چه در استرس چه در آرامش معده ام صدا میده...بخدا دیگه خسته شدم...بقیه دوستان رو خوب درک میکنم...من اصلا استرس کنکور رو ندارم..استرس صدای شکمم رو تو جای ساکت دارم.مشکل خنده داری که آدم رو روانی میکنه...تمرکزت رو بهم میریزه..خسته ات میکنه...
بخاطر این مشکل لعنتی که دوسال درگیرش شدم از زندگی خوب لذت نمیبرم...حتی به دکتر فوق تخصص هم مراجعه کردم...گفتند هلیکوباکتری!!
البته خوب توضیح نداند..فقط چند قرص نوشتند...دلم میخواد این مشکل حل بشه..نگید که راه حلش کاهش استرسه..چون در شرایط عادی هم دامن گیره...یاعلی
نوشته ی ح.ک
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۵
پاسخ
با سلام

نگران نباشید حتما این مشکل حل خواهد شد. از داروهای گیاهی استفاده کنید. سیاه دانه و عسل که در مفاتیح هم نوشته شده است . درمان بدی نیست.

شما و همه دوستان حق دارند. اما با کمی آرامش و اینکه این مشکل حل خواهد شد. حتما می توانید این موضوع را درمان کنید.


با آرزوی سلامتی
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۷

سلام راستش من هم دو سال مشکل دوستان رو دارم تاپارسال ک این مشکل رو نداشتم همیشه شاگرد زرنگ بودم ولی الان ی سال ک ب کلی روحیه ام رو از دس دادم تو رو خدا کمکم کنید باتشکر
نوشته ی س
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۲
پاسخ
با سلام

شما همیشه شاگرد زرنگ خواهید بود اصلا نگران نباشید. شما در درجه اول ببینید چه مواقعی بیشتر دچار این مشکل می شوید. مثلا زمانش ، نوع غذایی که می خورید، زمان استرس و ......

بعد یک درمان رو شروع کنید . مطمئن باشید سریع خوب می شوید.
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۳

با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده هم چند سالی بود که به این معضل دچار بودم .توی این چند سال خیلی راهها رو امتحان کردم از نخوردن بسیاری از غذا ها و نوشیدنیها گرفته تا خوردن بسیاری از داروهای شیمیایی و گیاهی که برای سر و صدا مفید بود
تا بلاخره فهمیدم که مشکل سر و صدای شکمم یه سری ( میکروب یا باکتری یا هرچی) هستند که داخل روده های من به طور 24 ساعته تولید گاز میکنند
زندگی برام جهنم شده بود .سرتون رو درد نیارم .من الان خوب خوب شدم با این دارو
یک قاشق بزرگ سیاه دانه رو با 3 قاشق بزرگ عسل مخلوط کنید و قشنگ هم بزنید
شب قبل از خواب به اندازه ی 3 قاشق مربا خوری روی نون بریزید و بخورید
این دارو رو که خوشمزه ترین داروه به مدت یک هفته مصرف کنید .اگه تونستید روز اولی و دوم که مصرفش کردید روزه بگیرید خیلی بهتره تاثیرش .این تجربه رو من بعد از 6 سال سرو کله زدن با این بیماری به دست آوردم و چون حال شما دوستان رو درک میکنم براتون روی این سایت گذاشتم
مطمئن باشید که مثل بقیه مردم زندگی شما هم عادی میشه .لطفا نتیجه رو به بنده از طریق ایمیلم اطلاع بدید .خوشحال میشم خبر سلامتیتون رو بشنوم
با تشکر از مدیریت سایت
hojat.ahmadi1000@yahoo.com
نوشته ی حجت
در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۵

با سلام به اقای دکتر
من نزدیک بر دوسالی هست که شکمم صدا زیاد میده و یا وقتی که زمستان میشه صدای شکمم یا قار قورش زیاد میشه و حتی اطرافیان هم صداش را می شنود از اقای دکتر خواهش می کنم من را راهنمای بکنه
نوشته ی وحید محمدی
در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۱
پاسخ
با سلام

با توجه به اینکه با تغییر فصل این مشکل کم و زیاد می شود. شاید از مزاج غذایی شما باشد.
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۲

توروخدا راهنمایی کنید،به خاطر صدای شکمم درسمو ول کردم ،چون سر کلاس ارامش نداشتم،نمیتونم استرسمو کنترل کنم،داروی گیاهی هم مصرف میکنم،الان که بیست سالمه،دوسال این مشکل وپیدا کردم،صدای شکمم صب ساعت 8تا 11خیلی خیلی خیلی بیشتر میشه،قبلا فک میکردم از استرس سرکلاسه ولی وقتی تنها هم هستم باز صداش در میاد،از درس و زندگیم شدم
نوشته ی gol
در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۴
پاسخ
 با سلام خدمت شما

شما حق دارید بابت این موضوع نگران نباشید اما تو رو خدا درستون رو رها نکنید. زمانی که بیشتر گرسنه هستید گویا این اتفاق بیشتر برای شما می افتد . سعی کنید صبحانه خود را صبح زود بخورید. چند صبحانه متفاوت را تست کنید. در عرض یک هفته یک برنامه صبحانه برای خودتان تهیه کنید و هر روز آثار آن را یادداشت کنید.

ببینیم چه می شود.....
نوشته ی خانم غیور در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۵

من وقتی گرسنه میشم شکمم غارو غور میکنه
من میخوام بدونم
عایا درمان داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا درمان نداره؟
نوشته ی محمد
در تاریخ ۱۳۹۴/۲/۱۷

ممنون
خیلی مفید بود
نوشته ی زهرا
در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۰

ممنون از وقتی یرا جواب دادن میذارید
نوشته ی رضا
در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۴

راه حل صد درصدی
فقط در دو کلمه خلاصه میشه <قوز نکنید>بله درسته هنگام نشستن سر کلاس قوز نکنید و کاملا صاف بشینید،این کار باعث میشه معده از حالت فشرده خارج بشه وحتی انتقال هوا به مری راحت تر رخ بده در ضم به سالم موندن مهره های کمر شماهم کمک میکنه ، این کار از فشردگی روده ها هم جلوگیری میکنه ....ماکه مشکلمون حل شد ...از خانم غیور هم تقاضا دارم این ره حل رو برای کسانیکه ابمیل گذاشتن ارسال کنند
نوشته ی رضا
در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۵


نظر شما
نام* :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات* :
کد امنیتی : *
 

تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود

من این مطلب را
می پسندم