Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۸
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
گروه بندی خبر
بهداشت و درمان
تشخیص سرطان در عرض۳ساعت
تشخیص سرطان در عرض۳ساعت
یک محقق ایرانی موفق به ساخت نانوسامانه ای برای تشخیص زودهنگام سرطان از طریق تغییر رنگ ناشی از متیلاسیون ژن های سرکوب کننده تومور شده است تا رفتار این ژن های سرطانی را در عرض ۳ساعت شناسایی کند.

مهدی دادمهر، دانشجوی دکترای نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مبدع «روش تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از تعیین رفتار متیلاسیون ژن های سرکوب کننده تومور» گفت: از آنجایی که نود درصد سرطان ها قابل درمان هستند، باید به دنبال روش هایی برای تشخیص زودهنگام سرطان باشیم.

وی افزود: معمولا اولویت روش های تشخیصی سرطان بر اساس تکنیک هایی است که مبتنی بر نمونه گیری از خون هستند که در روش های مرسوم برای تعیین متیلاسیون، نود درصدDNA  مورد آزمایش طی «تیمار بی سولفیت» از دست می رود و ده درصد باقیمانده مورد ارزیابی و آزمایش قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه دراین روش ابداعی، تشخیص مستقیم بر اساس شناسایی متیلاسیونDNA  است، افزود: با استفاده از نانوسامانه جدید می توانیم طی ۳ الی ۴ ساعت رفتار ژن های سرکوب کننده تومور سرطان را از طریق تغییر رنگ و فلورسانس شناسایی کنیم.

دادمهر اظهار داشت: تا کنون از فناوری های بسیار پر هزینه مبتنی بر آنتی بادی و یا پروتئین های خاص نیز استفاده می شده که به گروههای متیل متصل می شدند ولی روش جدید این فرصت را به وجود آورده که با کمترین هزینه با استفاده از یک نانوسامانه مبتنی بر نانوکلاسترهای نقره این تشخیص را با دقت بسیار بالاتری انجام داد.

وی عنوان کرد: این آزمایش برای افراد سالم نیز قابل انجام است تا با استفاده از این تکنولوژی و با توجه به ژن مورد بررسی، احتمال بروز سرطان مرتبط با آن ژن را تعیین کنند.

این گروه تحقیقاتی در دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران بر اساس پیشنهاد پروفسور شیخ نژاد مخترع داروی ضد سرطان سیستانین و به سرپرستی دکتر مرتضی حسینی صورت گرفته است.
گروه تامین محتوای میهن 24
-------------------------------------
منبع: خبرگزاری مهر

گروه بندی خبر: بهداشت و درمان
منبع خبر: خبرگزاری مهر

نظر شما
نام * :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات : *
کد امنیتی : *
 


تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود

من این مطلب را
می پسندم