Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۹
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
گروه بندی خبر
اجتماعی
حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر
حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر
یدالله موحد صبح امروز در شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان کرمان اظهار داشت: قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان نظام دو وظیفه مهم را بر عهده دارد، اول اینکه آن چه رهبری تاکید کرده‌اند را برای ارتقای نظام سلامت اداری و قوه قضائیه به کار بندد و دنبال کند.

وی بیان داشت: در این راستان اگر بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در ساختار قوه قضائیه نهادینه کنیم به نظرات مقام معظم رهبری پاسخ داده می‌شود.

موحد افزود: عمل به مصادیق امر به معروف و نهی از منکر موجب حیات و حاکمیت ارزش‌های دینی و عقلانی در جامعه اسلامی و سازمان‌ها و نهادها می‌شود و بسیاری از آسیب‌ها را از بین می‌برد.

رئیس شورای قضایی استان کرمان اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر راهی موثر برای پیشگیری از جرایم و آسیب‌هاست و موجب دوام و قوام دستگاه‌ها می‌شود.

موحد عنوان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری وظایفی چون توجه به سیاست‌های کلان شورای امر به معروف و نهی از منکر کشور را بر عهده دارد. 

وی آسیب‌شناسی در دستگاه‌ها و شناخت اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: باید منابع انسانی را به‌کار گیریم تا برنامه‌ها به مرحله عمل در آید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه حمایت و تشویق آمران به معروف و ناهیان از منکر در دستگاه‌های اجرایی را امری مهم در توسعه امر به معروف و نهی از منکر دانست و خواستار ایجاد ساز و کارهای لازم در این زمینه شد.

موحد تصریح کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر ممکن است، مورد تعرض قرار گیرند، بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود که حمایت قانونی از این افراد صورت گیرد و قوانین لازم در این زمینه را هم داریم.

وی ادامه داد: برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید اجرا شود و بحث‌های نظارتی را هم در استان کرمان داریم و باید عملکرد اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بررسی شود.


گروه بندی خبر: اجتماعی
تاریخ: ۱۳۹۵/۷/۱۳
منبع خبر: فارس

نظر شما
نام * :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات : *
کد امنیتی : *
 


تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود