Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۹
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
گروه بندی خبر
اقتصادی
اِعمال فشار آلمان بر واشنگتن برای رفع موثر تحریم‌ها
اِعمال فشار آلمان بر واشنگتن برای رفع موثر تحریم‌ها
وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان وعده داد که واشنگتن را برای کاستن از محدودیت‌های اقتصادی خود علیه ایران تحت فشار گذارد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری راشاتودی، «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان وعده داد همان‌گونه که در توافق هسته‌ای سال گذشته انجام داد، واشنگتن را برای کاستن از محدودیت‌های اقتصادی این کشور علیه ایران تحت فشار گذارد.

وزیر اقتصاد آلمان طی یک دیدار دو روزه از تهران در سخنرانی علنی خود اظهار داشت که آلمان قصد دارد «به آمریکا تعهد خود برای رفع مؤثر تحریم‌ها را یادآوری نماید».

این سیاستمدار آلمانی که در سمت معاون «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز فعالیت می‌کند، اظهار داشت که واشنگتن «باید به مسئولیت‌های خود در قبال ایران عمل نماید تا پیامد این توافق هسته‌ای برای ایران آشکار و نمایان شود».

گفتنی است که در این دیدار دوروزه با حضور ۱۲۰ رهبر برجسته تجاری، آلمان اعلام کرد که برای امضای ده توافقنامه مهم و افزایش گردش مالی اقتصادی با ایران تا سقف ۲.۵ میلیارد یورو برنامه ریزی کرده است.

شایان ذکر است که با پایبندی ایران به «برنامه جامع اقدام مشترک»- برجام- بسیاری از تحریم‌های غرب به ویژه تحریم‌های وضع شده از سوی اتحادیه اروپا و سازمان ملل به‌طور رسمی در ماه ژانویه لغو شد.

با همه اینها،‌ بسیاری از بانکهای اروپایی همچنان به دلیل ترس از به مخاطره افتادن معاملات خود با مؤسسات مالی آمریکایی، از انجام معامله با ایران سرباز می‌زنند.

گروه بندی خبر: اقتصادی
تاریخ: ۱۳۹۵/۷/۱۳
منبع خبر: تابناک

نظر شما
نام * :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات : *
کد امنیتی : *
 


تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود