Mihan24.com Home Contact Us About Us

جدیدترین مطالب و اخبار
 
گروه دانستنی ها
 

 
سنجش و نظر سنجي
 

 
یادداشت روز
 
تنفس شروع زندگیست
عشق بخشی از زندگیست
اما دوست خوب قلب زندگیست
 
اوقات شرعی
 
اوقات شرعی   مشهد
۱۳۹۸
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
امتیاز بدهید:
رتبه کسب شده:
گروه بندی خبر
سیاسی
10 سال دیگر تحریم های ایران تمدید شد
آمریکا قانون تحریم های ایران را 10 سال دیگر تمدید کردمجلس نمایندگان آمریکا به طرح تمدید ده ساله قانون تحریم‌های ایران رأی مثبت دادند

آمریکا قانون تحریم های ایران را تمدید کردبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از آسوشیتدپرس، قانون گذاران آمریکایی همچنین با تصویب لایحه ای دیگر، قانون تحریم های ایران را تمدید کردند.
این لایحه با 419 رای موافق در برابر یک رای مخالف تصویب شد.

حامیان این لایحه می گویند تمدید قانون تحریم های ایران به آمریکا امکان می دهد تهران را در صورت پایبند نبودن به مفاد موافقتنامه هسته ای مجازات کند.

قانون تحریم های ایران نخستین بار سال 1996 در کنگره آمریکا تصویب شد و از آن زمان تاکنون چند مرتبه تمدید شده است.
این قانون پایان امسال (میلادی) اعتبار داشت.


شمخانی در جمع خبرنگاران:
تمدید تحریم‌ها به معنی لگد زدن به برجام استدبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تمدید تحریم ها در این شرایط، مفهومش لگد به برجام است.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در یادواره سرداران و4 هزار شهید استان گلستان که درباغ موزه دفاع مقدس برگزار شد در جمع خبرنگاران عنوان کرد: تمدید تحریم ها در این شرایط توسط هرکسی مفهومش لگد به برجام است و ملت ایران این لگد زدن را بی پاسخ نمی گذارد.

وی ادامه داد : بسته فنی فراهم کرده ایم که اگر این لگد زدن حاصل شد آن بسته فنی را عمل کنیم به نفعی که آنها مات و مبهوت شوند.


شمخانی در پاسخ به این سوال که ایران در اوضاع نا امنی منطقه چگونه با صلابت و اقتدار مسیر خود را طی می کند اظهارداشت: دشمنان از این شرایط عصبی و دوستان خوشحال هستند و این مسیری است که به کمک ملت ایران و تجارب در طول 37 سال با درایت و تیز هوشی مقام معظم رهبری به دست آمده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به این سوال که  وضعیت امنیت داخلی را چطور می بینید عنوان کرد:  ما می رویم در انتخابات 96 رکورد مشارکت، امنیت و رقابت سالم را بزنیم.

وی افزود: بین دو کنگره رئیس جمهور آمریکا دست به دست می شود از جهات دیگر در شرایط زمانی انتقال قدرت به سر می بریم و اما بین اوباما و ترامپ یک کنگره وجود دارد که تمدید قانون isa در دستور کنگره است. بحثهایی وجود دارد که در طول برهه زمانی که از سال 1986 تا به امروز مطرح بوده که اگر شاخص های توسعه ایران را بر مبنای خاصی که آنها داشتند که با اعمال این تحریمها ایران شاخص توسعه های خودش را از دست خواهد داد ارزیابی کند و می بینیم این تحریم ها هیچ تاثیری در هیچ بعدی نداشته است و در توانمندی هسته ای، موشکی و علمی تحریمها تاثیر گذار نبوده است.


گروه تامین محتوای میهن 24
---------------------------------

منبع : واحد مرکزی خبر
باشگاه خبرنگاران جوان

گروه بندی خبر: سیاسی
منبع خبر: میهن24

نظر شما
نام * :
وب سایت :
ایمیل :
نظرات : *
کد امنیتی : *
 


تمام حقوق این سایت متعلق به پرتال اجتماعی میهن24 می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب، عکس ها و طرح ها تنها با هماهنگی میهن 24 و درج منبع مجاز خواهد بود

من این مطلب را
می پسندم